Choď na obsah Choď na menu
 


PSIA HLIADKA-Zachráňme kóliu

1. 7. 2009

 

_____1______

Neil sa strhol,keď ho sestra Emily štuchla do chrbta."Tak teda choď!Na čo čakáš?"povedala tak trochu obviňujúco."Nenaháňaj ma,dobre?"vyštekol Neil.Nakukol do dverí veterinárovej čakárne a uľahčene si vydýchol.Načasoval svoj príchod dokonale.Ordinačné hodiny sa skončili a nikto nečakal.Cez otvorené dvere ordinácie počul,že Mike Turner a jeho sestrička Janice sa zberajú domov.Keď veterinár začul hlasy detí,vyšiel do čakárne a utieral si ruky do uteráka."Vitaj,Neil,"pozdravil ho veselo. "Poď dnu.Čo ťa k nám privádza?" Mike Turner pravidelne spolupracoval s Neilovými rodičmi Bobom a Carole Parkerovcami,ktorí viedli Psí hotel na Kráľovskej ulici na okraji viedieckeho mestečka Compton.Okrem psieho hotela vlastnili aj útulok pre opustené,stratené a zanedbané psy.Neil im rád pomáhal pri práci a neraz v minulosti žiadal Mika o radu v tých najzvláštnejších psích záležitostiach.Ale Neil sa ešte nikdy neobrátil na Mika  s takým zvláštnym problémom ako teraz.Váhavo vykročil k nemu a jemne  potiahol vôdzku.Do miestnosti ho nasledoval pes."Viete,"začal Neil rozpačito, "ide o to..."Mike Turner ohromene vyvalil oči.Janice,ktorá stála vo dverách hneď za ním,zapišťala a z ruky jej vypadla kôpka kariet,ktorá sa rozsypala po celej dlážke."Čo to, preboha, máš?" spýtal sa Mike neveriacky.Neil pozrel na psa.Bol to kríženec s ovisnutými ušami a drsnou huňatou srsťou.Ticho sedel,oči mu žiarili,ňufák mal vlhký a šťastne dychčal pri nohách svojho pána.Jednoducho normálny zdravý pes-ibaže jeho srsť mala ohromujúcu,neuveriteľnú svietivú ružovú farbu. "Volá sa Chlpáč,"povedal Neil a tvár mu očervenela.Mike pevne stisol pery a potláčal smiech."Chlpáč... áno. Hmmm... chápem."  "To nie je smiešne!"zvolal Neil. "Vy ste s ním nemuseli ísť sem!Viete,čo to je viesť ružového psa cez celý Compton?" Neil zagánil na veterinára,ktorý sa poddal smiechu a vybuchol."Prepáč Neil,"vyhŕkol."Viem,že to nie je smiešne.Ale ružový pes? V ordinácii nemám často príležitosť vidieť takto sfarbeného psa." Neil vedel,že tak by sa k psovi nemal správať,ale v živote sa necítil tak smiešne.Pozrel na Chlpáčovu ružovú papuľku a aj on sa rozosmial.                        

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

For instance of Blood Influence

(Abomabigma, 8. 10. 2018 5:20)

Pression arterielle est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre determination bat, il pompe le sang par de vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-feminin-u20/

Blood Straits Readings Explained

(Aestaskham, 28. 7. 2018 12:30)

Poids est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre coeur bat, il pompe le sang par vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-au-quotidien/

uu

(uu, 2. 4. 2012 17:58)

uu

kniha na zelanie

(lenči, 20. 4. 2011 20:58)

mohla by si urobit neaku knihu o lenke ktora ma psov bobinu - fenku - westika a rika - psa - slovenskeho kopova ??